Blog

50 najtrudniejszych pytań z egzaminu na prawo jazdy

Redaktor

Lista 50 najtrudniejszych pytań powstała w oparciu o 5 wywiadów przeprowadzonych z ludźmi związanymi z motoryzacją. Każdy z nich przygotował top10 najtrudniejszych pytań. Warto zapoznać się z nimi przed przystąpieniem do egzamin teoretycznego na prawo jazdy, bo być może któreś z nich pojawi się na waszym teście.

Załamana kobieta przed ekranem komputera

Pierwsze 10 pytań pochodzi od właściciela sklepu z częściami zamiennymi do samochodów motospec2014.pl.  

 1. Pytanie egzaminacyjne nr 3615: Z jaką dopuszczalną maksymalną prędkością wolno Ci kierować samochodem osobowym z przyczepą po drodze za tym znakiem?
 2. Pytanie egzaminacyjne nr 3860: W którym z przypadków system ABS może pomóc kierującemu pojazdem w utrzymaniu sterowności?
 3. Pytanie egzaminacyjne nr 6495: Który z wymienionych pojazdów masz prawo wyprzedzić kierując czterokołowcem lekkim na drodze za tym znakiem?
 4. Pytanie egzaminacyjne nr 4160: Która z tych czynności zwiększy bezpieczeństwo jazdy, gdy kierujesz samochodem osobowym podczas mgły ograniczającej widoczność do 40 metrów?
 5. Pytanie egzaminacyjne nr 3235: Zamierzasz jechać na wprost. Czy masz obowiązek ustąpić pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżającemu z prawej strony?
 6. Pytanie egzaminacyjne nr 6434: O czym świadczy skok pedału hamulca do dołu, gdy po jego wciśnięciu uruchomisz silnik pojazdu?
 7. Pytanie egzaminacyjne nr 1864: Jakiej kategorii prawo jazdy jest wymagane, gdy chcesz kierować czterokołowcem innym niż lekki?
 8. Pytanie egzaminacyjne nr 6462: Jak należy prawidłowo rozpocząć resuscytację krążeniowo-oddechową małego dziecka (przedszkolaka), u którego doszło do nagłego zatrzymania krążenia, prowadzoną przez jednego ratownika?
 9. Pytanie egzaminacyjne nr 4586: Z jaką maksymalną dopuszczalną prędkością wolno Ci kierować samochodem osobowym po drodze za tym znakiem w godzinach 23.00-5.00?
 10. Pytanie egzaminacyjne nr 3157: Czy masz obowiązek zachować bezpieczny odstęp od omijanej przeszkody?

Druga dziesiątka pochodzi od specjalnego gościa, aktora, reżysera i scenarzysty - Mariusza Pujszo!

 1. Pytanie egzaminacyjne nr 3527: Zamierzasz skręcić w lewo. Czy masz obowiązek ustąpić pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżającemu z prawej strony?
 2. Pytanie egzaminacyjne nr 6402: Jaka jest maksymalna dopuszczalna odległość, licząc od tylnej płaszczyzny obrysu pojazdu, na którą może wystawać ładunek przewożony pojazdem samochodowym?
 3. Pytanie egzaminacyjne nr 6403: Jaka jest maksymalna dopuszczalna długość zespołu pojazdów składającego się z samochodu osobowego i przyczepy kempingowej?
 4. Pytanie egzaminacyjne nr 6337: Jaką funkcję spełnia system przeciwblokujący (ABS)?
 5. Pytanie egzaminacyjne nr 6442: Do czego służą światła pozycyjne pojazdu?
 6. Pytanie egzaminacyjne nr 6415: Która z wymienionych przyczyn uzasadnia zatrzymanie prawa jazdy?
 7. Pytanie egzaminacyjne nr 1584: Czy masz prawo zatrzymać pojazd pod wiaduktem, gdy znaki tego nie zabraniają?
 8. Pytanie egzaminacyjne nr 3624: Z jaką maksymalną dopuszczalną prędkością wolno Ci kierować samochodem osobowym po drodze za tym znakiem zakazu?
 9. Pytanie egzaminacyjne nr 3432: Czy w tej sytuacji nadawane sygnały świetlne zabraniają wjazdu za sygnalizator?
 10. Pytanie egzaminacyjne nr 3784: Jaka jest dopuszczalna minimalna głębokość bieżnika w oponie niewyposażonej we wskaźnik granicznego jej zużycia?

Trzeci zestaw najtrudniejszych pytań zapewnia skup samochodów autozlomujemy.pl. Oni znają się na wypadkach i strefach zgniotu jak mało kto, warto się zapoznać!

 1. Pytanie egzaminacyjne nr 2025: Jaki jest cel stosowania układu ASR w samochodzie osobowym?
 2. Pytanie egzaminacyjne nr 6444: W jaki sposób powinny być ustawione światła mijania w pojeździe samochodowym?
 3. Pytanie egzaminacyjne nr 10052: Czy kierując samochodem osobowym w tunelu o długości 600 m położonym w obszarze zabudowanym, masz obowiązek utrzymywać odstęp od poprzedzającego pojazdu nie mniejszy niż 50 metrów?
 4. Pytanie egzaminacyjne nr 7701: Której z wymienionych czynności nie należy wykonać przy przeciwdziałaniu krwotokowi z nosa?
 5. Pytanie egzaminacyjne nr 6381: W jaki sposób będziesz przeciwdziałać sile odśrodkowej podczas skręcania czterokołowcem w lewo?
 6. Pytanie egzaminacyjne nr 9065: W której z wymienionych niebezpiecznych sytuacji na drodze najlepiej sprawdzi się pojazd wyposażony w tzw. ASR, czyli układ zapobiegający poślizgowi kół napędzanych podczas ruszania?
 7. Pytanie egzaminacyjne nr 4495: Jaki jest cel stosowania systemu ABS w samochodzie osobowym?
 8. Pytanie egzaminacyjne nr 6228: Czy kierując pojazdem masz obowiązek stale zachowywać szczególną ostrożność?
 9. Pytanie egzaminacyjne nr 3613: Znajdujesz się na obszarze zabudowanym. Z jaką maksymalną dopuszczalną prędkością wolno Ci kierować samochodem osobowym po drodze za tym znakiem?
 10. Pytanie egzaminacyjne nr 2143: Jak często należy obracać poszkodowanego nieurazowego na drugi bok po ułożeniu go w pozycji bezpiecznej?

Czwarty zestaw pytań płynie do nas prosto z Krakowa, od przedstawiciela szkoły jazdy Robex!

 1. Pytanie egzaminacyjne nr 1015: Czy w przedstawionej sytuacji jesteś ostrzegany o zbliżaniu się do stromego podjazdu?
 2. Pytanie egzaminacyjne nr 6426: Przy jakim stężeniu alkoholu we krwi zabronione jest kierowanie pojazdem samochodowym?
 3. Pytanie egzaminacyjne nr 6211: Czy masz prawo używać świateł do jazdy dziennej, gdy jedziesz po zmierzchu dobrze oświetloną drogą?
 4. Pytanie egzaminacyjne nr 3620: Z jaką maksymalną dopuszczalną prędkością wolno Ci kierować samochodem osobowym po drodze za tym znakiem?
 5. Pytanie egzaminacyjne nr 3628: Jaki odstęp należy zachować podczas wyprzedzania samochodu osobowego?
 6. Pytanie egzaminacyjne nr 3456: Zamierzasz skręcić w lewo. Czy masz obowiązek ustąpić pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżającemu z prawej strony?
 7. Pytanie egzaminacyjne nr 6339: Jaką funkcję spełnia układ przeciwblokujący (ABS) stosowany w pojazdach?
 8. Pytanie egzaminacyjne nr 3784: Jaka jest dopuszczalna minimalna głębokość bieżnika w oponie niewyposażonej we wskaźnik granicznego jej zużycia?
 9. Pytanie egzaminacyjne nr 1459: Czy masz prawo zatrzymać pojazd w odległości 11m za tym znakiem drogowym?
 10. Pytanie egzaminacyjne nr 6445: Do czego służą tylne światła przeciwmgłowe samochodu osobowego?

Na koniec dziesięć pytań z Wielkiej Brytanii. Czy zdawanie prawka na wyspach jest trudniejsze niż u nas? Wiemy, które pytania sprawiłyby największe trudności kierowcom z Anglii dzięki zestawowi przygotowanemu przez Croydons - polskiej szkoły jazdy w UK

 1. Pytanie egzaminacyjne nr 7178: Jaki odstęp powinieneś zachować jadąc za innym pojazdem?
 2. Pytanie egzaminacyjne nr 6431: Którym z pojazdów możesz kierować posiadając prawo jazdy kategorii B1?
 3. Pytanie egzaminacyjne nr 1395: Czy w tej sytuacji masz prawo kontynuować manewr wyprzedzania?
 4. Pytanie egzaminacyjne nr 6379: W jaki sposób powinieneś hamować awaryjnie samochodem osobowym wyposażonym w układ przeciwblokujący (ABS)?
 5. Pytanie egzaminacyjne nr 3115: Czy w tej sytuacji zabroniony jest Twój wjazd na skrzyżowanie?
 6. Pytanie egzaminacyjne nr 6230: Czy podczas kierowania pojazdem masz obowiązek stale zachowywać ostrożność?
 7. Pytanie egzaminacyjne nr 6327: Ile wynosi maksymalna dopuszczalna prędkość samochodu osobowego na drodze za tym znakiem?
 8. Pytanie egzaminacyjne nr 6366: W jaki sposób należy obserwować otoczenie podczas jazdy po autostradzie?
 9. Pytanie egzaminacyjne nr 7196: Jaka jest maksymalna dopuszczalna długość ładunku, który wystaje z przodu pojazdu, licząc od siedzenia dla kierującego?
 10. Pytanie egzaminacyjne nr 3359: Czy w tej sytuacji masz prawo zatrzymać się w zatoce w celu wysadzenia pasażera?

Ilustracja z egzaminu. Koniec drogi szybkiego ruchu początek autostrady

A jakie są wasze typy pytań? Które z nich sprawiają wam trudności? Jakie kategorie sprawiają wam najwięcej problemów? Zachęcamy do wypisywania kłopotliwych pytań w komentarzach.

(5/5), głosów: 7
Ocena strony
« powrót