Blog

Jak zdać prawo jazdy w UK

Redaktor
Egzamin na prawo jazdy w Wielkiej Brytanii trudno zdać? Wcale nie! Wystarczy, że odpowiednio się do niego przygotujesz i poznasz kilka praktycznych wskazówek, które przeprowadzą Cię przez egzamin teoretyczny i praktyczny. Sprawdź co zrobić aby zdać!

Za co zapłacimy więcej? Taryfikator mandatów na rok 2018

Redaktor
Nieprzestrzeganie przepisów drogowych wiąże się z przykrymi konsekwencjami. Sprawdź, jak zmieniają się kwoty mandatów i ilości przyznawanych punktów karnych w 2018 roku.

Co nowego czeka nas po 4 czerwca 2018 roku - Zmiany w przepisach o ruchu drogowym

Wiktor
Sprawdź już dziś co cię czeka po 4 czerwca? Zmiany w przepisach o ruchu drogowym.

Odszkodowanie po wypadku samochodowym - Jak uzyskać

Redaktor
Sprawdź jakie odszkodowanie po wypadku drogowym Ci przysługuje. Jak uzyskać należność i dlaczego warto zgłosić się do kancelarii prawnej. Co o wypadkach drogowych mówi prawo karne i doświadczony adwokat. Przeczytaj koniecznie

Poradnik przewożenia aut na lawecie

Redaktor
Zobacz jak prawidłowo przewozić pojazd na lawecie i o czym pamiętać. Od czego zależy cena transportu i jak znaleźć odpowiednią firmę, która się tym zajmie. Informacje, które musisz przeczytać koniecznie!

Czy trudno jest zdać Egzamin na Prawo Jazdy w Polsce?

Redaktor
Jak wygląda egzamin na prawo jazdy kat. B oraz w jakich miastach najłatwiej go zdać? Sprawdź artykuł i dowiedz się wszystkiego!

Jak starać się o odszkodowanie po wypadku samochodowym lub kolizji drogowej?

Redaktor
Co roku na drogach dochodzi do niemal pół miliona wypadków i kolizji drogowych. Firmy ubezpieczeniowe, w imieniu sprawców wypadków, winne są wypłacić odszkodowania i zadośćuczynianie za poniesione straty materialne i osobowe. Przeczytaj, jakie masz prawa jako ofiara wypadku i jakich formalności musisz dopilnować, aby uzyskać pełną kwotę odszkodowania.

Prawo jazdy dla obcokrajowców - co warto o tym wiedzieć?

Redaktor
Krajowe prawo jazdy upoważnia do prowadzenie pojazdu w danym Państwie. Co jednak, gdy gość z Ukrainy lub Niemiec zechce wsiąść za kółko w Polsce? Czy posiadacze zagranicznych praw jazdy muszą przystępować do egzaminów w naszym kraju? Przeczytaj wpis i sprawdź, jakie korzyści niesie za sobą przystąpienie polski do Konwencji o Ruchu Drogowym!

Pytania o czterokołowiec - Czego można spodziewać się na egzaminie?

Redaktor
Pytania o czterokołowiec pojawiają się w puli pytań na egzaminie teoretycznym na prawo jazdy. Przedstawiamy odpowiedzi na pytania, które najczęściej pojawiają się w waszych wyszukiwaniach.

Przewożenie dzieci w samochodzie

Redaktor
Ochrona życia i zdrowia dzieci leży na sercu każdego dziecka. Stosowanie fotelików bezpieczeństwa to skuteczny sposób na zapewnienie bezpieczeństwa maluchowi podczas podróży samochodem. Sprawdź, jakie przepisy obowiązują w tej kwestii w Polsce oraz co grozi za niestosowanie się do obowiązującego prawa.

Zatrzymanie prawa jazdy na trzy miesiące? Jest projekt zmian do ustawy

Redaktor
W sejmie pierwsze czytanie przeszedł senatorski projekt ustawy, którego celem jest uwzględnienie stanu wyższej konieczności w przypadku przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym. Sprawdź co zmieni się w przepisach po jego wejściu w życie.

Radar Iskra 1 - nie daj się naciągnąć na mandat

Redaktor
Ręczne mierniki prędkości Iskra 1 mają złą renomę. Są niedokładne i podatne na czynniki zewnętrzne. Mimo to Policja nadal z nich korzysta. Przeczytaj wpis i sprawdź, jak możesz uniknąć płacenia mandatu wystawionego na podstawie pomiaru tym radarem.

Czy niezdany egzamin na kolejną kategorię spowoduje utratę obecnie posiadanych uprawnień

Redaktor
Masz już prawo jazdy kategorii A lub B. Sprawdź czy w przypadku niezdania egzaminu na kolejną kategorię stracisz uzyskane wcześniej uprawnienia.

Auta bez prawa jazdy - przepisy prawne 2018

Redaktor
W internecie krążą informacje, jakoby pojazdami zaliczanymi do czterokołowców lekkich można poruszać się bez posiadania prawo jazdy. Sprawdź, co mówi o tym polskie prawo i dowiedz się, kto może kierować takimi pojazdami.

50 najtrudniejszych pytań z egzaminu na prawo jazdy

Redaktor
Prezentujemy 50 najtrudniejszych pytań sprawiających problemy kursantom. Sprawdź swoją wiedzę i nie daj się zaskoczyć na egzaminie.

Wybór dobrej szkoły nauki jazdy. Na co zwrócić uwagę?

Redaktor
Chcesz wybrać dobrą szkołę nauki jazdy? Taką, która zapewni ci nie tylko zdanie egzaminu, ale także rzetelnie nauczy podstaw prowadzenia pojazdu? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakimi kryteriami kierować się przy wyborze dobrej szkoły nauki jazdy!

Kiedy jest pora na pranie tapicerki?

Redaktor
W samochodach spędzamy coraz więcej czasu. Warto więc zadbać o wnętrze pojazdu, by każda podróż była przyjemnością.

Co zrobić z samochodem po wypadku - sprzedać czy naprawić?

Redaktor
Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa? Decyzja powinna być dobrze przemyślana i stanowić wypadkową wielu czynników. W tym artykule pomożemy ci w podjęciu właściwego wyboru.

Przyciemnianie szyb a prawo polskie

Redaktor
Samochody z przyciemnianymi szybami przez wiele lat kojarzyły się luksusowymi autami, którymi poruszali się politycy, celebryci i... gangsterzy. Teraz ten stereotyp odchodzi w niepamięć i coraz więcej ludzi w ten sposób modyfikuje swój samochód. Nie każdy jednak wie, że przejrzystość szyb podlega regulacjom prawnym.
(5/5), głosów: 25
Ocena strony