Blog

Co zrobić w przypadku wypadku we Włoszech

Redaktor
Wypadek może spowodować uszkodzenie pojazdów lub innych rzeczy, ale może również spowodować obrażenia osób uczestniczących w nim, a w ciężkich przypadkach może spowodować śmierć.

Auta bez prawa jazdy - przepisy prawne 2020

Redaktor
W internecie krążą informacje, jakoby pojazdami zaliczanymi do czterokołowców lekkich można poruszać się bez posiadania prawo jazdy. Sprawdź, co mówi o tym polskie prawo i dowiedz się, kto może kierować takimi pojazdami.

Prawo jazdy 2020 — Zmiany w przepisach

Redaktor
Nowy rok przyniósł ze sobą kolejną nowelizację przepisów dotyczących egzaminów na prawo jazdy. Zaczęły one obowiązywać już od 1 stycznia 2020. Na czym polegają i czy można się spodziewać kolejnych zmian w kodeksie ruchu drogowego? Na te pytania odpowiadamy w niniejszym tekście.

Co zrobić z samochodem po wypadku - sprzedać czy naprawić?

Redaktor
Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa? Decyzja powinna być dobrze przemyślana i stanowić wypadkową wielu czynników. W tym artykule pomożemy ci w podjęciu właściwego wyboru.

Zmiany w przepisach o ruchu drogowym — Październik 2019

Redaktor
Zmiany w przepisach o ruchu drogowym. Zobacz co się zmieniło w październiku 2019 roku. Ważne informacje o których powinien wiedzieć każdy kierowca. Przeczytaj koniecznie i czuj się pewnie w czasie jazdy!

Jak zdać prawo jazdy w UK

Redaktor
Egzamin na prawo jazdy w Wielkiej Brytanii trudno zdać? Wcale nie! Wystarczy, że odpowiednio się do niego przygotujesz i poznasz kilka praktycznych wskazówek, które przeprowadzą Cię przez egzamin teoretyczny i praktyczny. Sprawdź co zrobić aby zdać!

Przepisy prawne o LPG które musisz znać- Poradnik 2018

Redaktor
Decydując się na montaż instalacji LPG w samochodzie, liczymy na ogromne oszczędności w trakcie całego trwania jej użytkowania. Jednak zanim zaczniemy oszczędzać, musimy poza wykonaniem instalacji, dopełnić obowiązków nakładanych na nas przez przepisy

Kiedy warto wynająć samochód?

Redaktor
Potrzebujesz samochodu podczas wyjazdu służbowego? Nie masz czym jeździć, kiedy Twój pojazd jest w trakcie naprawy? A może wahasz się między długoterminowym wynajmem pojazdu na potrzeby swojej działalności gospodarczej a zakupem służbowego auta? Przyjrzyjmy się tym kwestiom nieco bliżej.

Jazda bez dowodu rejestracyjnego i polisy OC to już nie problem

Redaktor
Zdarzyło Ci się kiedyś nie wziąć ze sobą polisy OC lub dowodu rejestracyjnego? Od pierwszego października przestało to być problemem — w życie weszły nowe przepisy.

Pierwsze auto do KJS

Redaktor
Zdałeś prawko i chcesz się pościgać? Spróbuj swoich sił w KJS!

Nauka teorii na prawo jazdy - gdzie, jeśli nie w domu?

Redaktor
Nie masz warunków do nauki w domu? Nie wiesz jak skutecznie nauczyć się teorii na prawo jazdy? Czytaj ten artykuł!

Odszkodowanie po wypadku samochodowym - Jak uzyskać

Redaktor
Sprawdź jakie odszkodowanie po wypadku drogowym Ci przysługuje. Jak uzyskać należność i dlaczego warto zgłosić się do kancelarii prawnej. Co o wypadkach drogowych mówi prawo karne i doświadczony adwokat. Przeczytaj koniecznie

Poradnik przewożenia aut na lawecie

Redaktor
Zobacz jak prawidłowo przewozić pojazd na lawecie i o czym pamiętać. Od czego zależy cena transportu i jak znaleźć odpowiednią firmę, która się tym zajmie. Informacje, które musisz przeczytać koniecznie!

Czy trudno jest zdać Egzamin na Prawo Jazdy w Polsce?

Redaktor
Jak wygląda egzamin na prawo jazdy kat. B oraz w jakich miastach najłatwiej go zdać? Sprawdź artykuł i dowiedz się wszystkiego!

Jak starać się o odszkodowanie po wypadku samochodowym lub kolizji drogowej?

Redaktor
Co roku na drogach dochodzi do niemal pół miliona wypadków i kolizji drogowych. Firmy ubezpieczeniowe, w imieniu sprawców wypadków, winne są wypłacić odszkodowania i zadośćuczynianie za poniesione straty materialne i osobowe. Przeczytaj, jakie masz prawa jako ofiara wypadku i jakich formalności musisz dopilnować, aby uzyskać pełną kwotę odszkodowania.

Prawo jazdy dla obcokrajowców - co warto o tym wiedzieć?

Redaktor
Krajowe prawo jazdy upoważnia do prowadzenie pojazdu w danym Państwie. Co jednak, gdy gość z Ukrainy lub Niemiec zechce wsiąść za kółko w Polsce? Czy posiadacze zagranicznych praw jazdy muszą przystępować do egzaminów w naszym kraju? Przeczytaj wpis i sprawdź, jakie korzyści niesie za sobą przystąpienie polski do Konwencji o Ruchu Drogowym!

Pytania o czterokołowiec - Czego można spodziewać się na egzaminie?

Redaktor
Pytania o czterokołowiec pojawiają się w puli pytań na egzaminie teoretycznym na prawo jazdy. Przedstawiamy odpowiedzi na pytania, które najczęściej pojawiają się w waszych wyszukiwaniach.

Przewożenie dzieci w samochodzie

Redaktor
Ochrona życia i zdrowia dzieci leży na sercu każdego dziecka. Stosowanie fotelików bezpieczeństwa to skuteczny sposób na zapewnienie bezpieczeństwa maluchowi podczas podróży samochodem. Sprawdź, jakie przepisy obowiązują w tej kwestii w Polsce oraz co grozi za niestosowanie się do obowiązującego prawa.

Zatrzymanie prawa jazdy na trzy miesiące? Jest projekt zmian do ustawy

Redaktor
W sejmie pierwsze czytanie przeszedł senatorski projekt ustawy, którego celem jest uwzględnienie stanu wyższej konieczności w przypadku przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym. Sprawdź co zmieni się w przepisach po jego wejściu w życie.

Radar Iskra 1 - nie daj się naciągnąć na mandat

Redaktor
Ręczne mierniki prędkości Iskra 1 mają złą renomę. Są niedokładne i podatne na czynniki zewnętrzne. Mimo to Policja nadal z nich korzysta. Przeczytaj wpis i sprawdź, jak możesz uniknąć płacenia mandatu wystawionego na podstawie pomiaru tym radarem.
(5/5), głosów: 29
Ocena strony