Blog

Piktogram

Rodzaje skrzyżowań

Redaktor
Zbliża się lato, a wraz z nim coraz częściej myślimy o wyjeździe na wczasy. To także okres, gdy wielu kursantów zdaje praktyczny kurs na prawo jazdy, by wreszcie móc się usamodzielnić i mknąć wyznaczonymi przez siebie trasami. Bez względu na to, czy jesteśmy początkującymi, czy może wieloletnimi kierowcami, warto pamiętać, że najważniejsze jest bezpieczeństwo. W tym celu warto sobie przypomnieć co jakiś czas zasady ruchu drogowego, a także to, jak zachować się na skrzyżowaniach. Dzięki takiej odświeżonej wiedzy każdy uczestnik ruchu będzie mógł bezkolizyjnie i bezpiecznie dojechać do wyznaczonego celu. Przedstawiamy drobną ściągę, która podsumuje rodzaje skrzyżowań, jakie na swojej drodze napotka każdy kierowca.
Piktogram

Wyprzedzanie z prawej strony

Redaktor
Wyprzedzaniem nazywamy manewr polegający na przejechaniu obok innego pojazdu lub uczestnika ruchu drogowego, który jedzie lub idzie w tym samym kierunku.Wyprzedzaniem nie dotyczy jedynie pojazdów mechanicznych ale także przechodniów czy rowerzystów.
Piktogram

Rodzaje kontrolek w samochodzie

Redaktor
Będąc kierowcą, zapewne wiesz, jak ważne są kontrolki w samochodzie. Informują one o tym co się dzieje z samochodem. Ale czy wiesz, co oznacza każda z nich? Czy wiesz, które kontrolki są informacyjnymi, a które ostrzegawczymi? W tym artykule odpowiemy sobie na te pytania i dowiemy się, co oznaczają poszczególne kontrolki na desce rozdzielczej.
Piktogram

Egzamin praktyczny kategoria c - wszystko, co musisz wiedzieć

Redaktor
Wraz z ukończeniem 18 roku życia, osoby pełnoletnie nie tylko zgłaszają się po dowód osobisty potwierdzający ich "dorosłe życie", ale zapisują się na kurs prawa jazdy. Gdy nadchodzi moment egzaminu praktycznego, pojawia się stres i obawa przed niezaliczeniem. By tego uniknąć, warto zawczasu się przygotować i dowiedzieć jak dokładnie będzie wyglądał przebieg całego testu. W niniejszym artykule zawarliśmy najważniejsze informacje, które pomogą Ci się przygotować. Oczywiście, mimo że na wstępie wspomnieliśmy o osobach, które dopiero co uzyskały pełnoletność do egzaminu praktycznego kategorii C, podchodzą także osoby z większą metryką. Bez względu jednak na wiek przyszłego kierowcy, egzamin praktyczny przebiega w ten sam sposób. Czyli dokładnie jak?
Piktogram

Kilka rzeczy, które musisz wiedzieć o sygnalizacji świetlnej

Redaktor
Czerwony, żółty, zielony - gdy wypowiemy nazwy kolorów w tej kolejności większość z nas skojarzy to zestawienie tylko z jednym - z sygnalizacją świetlną. Te zasadniczo trzy niewinne kolory wzbudzają w wielu kierowcach skrajne uczucia. Jedni ciągle się irytują, widząc palące się czerwone światło, inni oddychają z ulgą, gdy widzą sygnalizację świetlną przed dość skomplikowanym rondem czy skrzyżowaniem. Mimo tak różnych reakcji jedno jest wiadome na pewno - sygnalizacja świetlna jest niezbędna do funkcjonowania prawidłowego i bezpiecznego ruchu pojazdów i pieszych. Jeśli planujesz w najbliższym czasie zrobić prawo jazdy, ten artykuł pomoże Ci poznać podstawowe zasady, jakimi będziesz musiał kierować się za kółkiem własnego samochodu!
Piktogram

Jak pokonać stres przed egzaminem na prawo jazdy?

Redaktor
Egzamin na prawo jazdy to ostatnia prosta drodze do uzyskania uprawnień kierowcy. Dla wielu osób, zwłaszcza młodych, urasta on do rangi najważniejszego egzaminu w życiu. To niestety potęguje stres przed egzaminem i może mieć wpływ na jego przebieg. Nawet najlepsze przygotowanie nie pomoże, jeżeli zdającego sparaliżuje stres. Dodatkowo intensyfikują go legendy krążące na temat ilości oblanych egzaminów. O tym jak zmniejszyć stres przed egzaminem na prawo jazdy przeczytasz poniżej, prezentujemy kilka sprawdzonych sposobów.
Piktogram

Czy można cofać na drodze jednokierunkowej?

Redaktor
Cofanie to jeden z najtrudniejszych manewrów i to nie tylko na egzaminie na prawo jazdy. Czasami wielu doświadczonych kierowców zastanawia się, czy wykonują ten manewr zgodnie z przepisami, czy też może narażają się na mandat i punkty karne. W poniższym artykule postaramy się rozwiać wszystkie wątpliwości i umożliwić kierowcom jazdę zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Piktogram

Co zrobić w przypadku wypadku we Włoszech

Redaktor
Wypadek może spowodować uszkodzenie pojazdów lub innych rzeczy, ale może również spowodować obrażenia osób uczestniczących w nim, a w ciężkich przypadkach może spowodować śmierć.
Piktogram

Auta bez prawa jazdy - przepisy prawne 2020

Redaktor
W internecie krążą informacje, jakoby pojazdami zaliczanymi do czterokołowców lekkich można poruszać się bez posiadania prawo jazdy. Sprawdź, co mówi o tym polskie prawo i dowiedz się, kto może kierować takimi pojazdami.
Piktogram

Prawo jazdy 2020 — Zmiany w przepisach

Redaktor
Nowy rok przyniósł ze sobą kolejną nowelizację przepisów dotyczących egzaminów na prawo jazdy. Zaczęły one obowiązywać już od 1 stycznia 2020. Na czym polegają i czy można się spodziewać kolejnych zmian w kodeksie ruchu drogowego? Na te pytania odpowiadamy w niniejszym tekście.
Piktogram

Co zrobić z samochodem po wypadku - sprzedać czy naprawić?

Redaktor
Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa? Decyzja powinna być dobrze przemyślana i stanowić wypadkową wielu czynników. W tym artykule pomożemy ci w podjęciu właściwego wyboru.
Piktogram

Zmiany w przepisach o ruchu drogowym — Październik 2019

Redaktor
Zmiany w przepisach o ruchu drogowym. Zobacz co się zmieniło w październiku 2019 roku. Ważne informacje o których powinien wiedzieć każdy kierowca. Przeczytaj koniecznie i czuj się pewnie w czasie jazdy!
Piktogram

Jak zdać prawo jazdy w UK

Redaktor
Egzamin na prawo jazdy w Wielkiej Brytanii trudno zdać? Wcale nie! Wystarczy, że odpowiednio się do niego przygotujesz i poznasz kilka praktycznych wskazówek, które przeprowadzą Cię przez egzamin teoretyczny i praktyczny. Sprawdź co zrobić aby zdać!
Piktogram

Przepisy prawne o LPG które musisz znać- Poradnik 2018

Redaktor
Decydując się na montaż instalacji LPG w samochodzie, liczymy na ogromne oszczędności w trakcie całego trwania jej użytkowania. Jednak zanim zaczniemy oszczędzać, musimy poza wykonaniem instalacji, dopełnić obowiązków nakładanych na nas przez przepisy
Piktogram

Kiedy warto wynająć samochód?

Redaktor
Potrzebujesz samochodu podczas wyjazdu służbowego? Nie masz czym jeździć, kiedy Twój pojazd jest w trakcie naprawy? A może wahasz się między długoterminowym wynajmem pojazdu na potrzeby swojej działalności gospodarczej a zakupem służbowego auta? Przyjrzyjmy się tym kwestiom nieco bliżej.
Piktogram

Jazda bez dowodu rejestracyjnego i polisy OC to już nie problem

Redaktor
Zdarzyło Ci się kiedyś nie wziąć ze sobą polisy OC lub dowodu rejestracyjnego? Od pierwszego października przestało to być problemem — w życie weszły nowe przepisy.
Piktogram

Pierwsze auto do KJS

Redaktor
Zdałeś prawko i chcesz się pościgać? Spróbuj swoich sił w KJS!
Piktogram

Nauka teorii na prawo jazdy - gdzie, jeśli nie w domu?

Redaktor
Nie masz warunków do nauki w domu? Nie wiesz jak skutecznie nauczyć się teorii na prawo jazdy? Czytaj ten artykuł!
Piktogram

Odszkodowanie po wypadku samochodowym - Jak uzyskać

Redaktor
Sprawdź jakie odszkodowanie po wypadku drogowym Ci przysługuje. Jak uzyskać należność i dlaczego warto zgłosić się do kancelarii prawnej. Co o wypadkach drogowych mówi prawo karne i doświadczony adwokat. Przeczytaj koniecznie
Piktogram

Poradnik przewożenia aut na lawecie

Redaktor
Zobacz jak prawidłowo przewozić pojazd na lawecie i o czym pamiętać. Od czego zależy cena transportu i jak znaleźć odpowiednią firmę, która się tym zajmie. Informacje, które musisz przeczytać koniecznie!
(5/5), głosów: 30
Ocena strony