Blog

Piktogram

Pierwsze spojrzenie na wydajność 2024 Tesla Model 3: większa moc dla najmniejszego Samochodu Elektrycznego Tesli

Redaktor

Potęga silników elektrycznych nowej Tesli

Samochody z USA są znane ze swoich niebywałych osiągów. Dzięki 510 koniom mechanicznym i 742 Nm momentu obrotowego z dwóch silników elektrycznych, odświeżony Tesla Model 3 Performance ma wywoływać uśmiechy na twarzach ludzi. Według Tesli te parametry odpowiadają 22% większej mocy stałej, 32% większej mocy szczytowej i 16% większemu momentowi obrotoвому szczytowemu niż mógł zapewnić poprzedni Model 3 Performance.

Aby poradzić sobie z takimi parametrami, inżynierowie Tesli zainstalowali nowe elektronicznie adaptacyjne amortyzatory, które mogą stawać się sztywniejsze dla pewnego pokonywania zakrętów i zapewnienia stabilności lub miększe dla bardziej komfortowej codziennej jazdy. Stary Model 3 Performance cierpiał na tę samą sztywną jazdę, co inne, mniej mocne modele 3; nowy wariant Highland pozbył się większej części tego zachowania, przy czym zwykłe warianty z jednym silnikiem elektrycznym i tylnym napędem, a także dwusilnikowe Long Range wykazały znacznie większy komfort jazdy i ogólną wyrafinowanie podczas naszych testów pod koniec zeszłego roku. Jednak te wersje osiągają te parametry dzięki starannemu dostrojeniu zawieszenia, a także nowym częstotliwościowo-selektywnym amortyzatorom, pasywnym amortyzatorom z zaworami, które różnie reagują na ruchy z dużą i małą prędkością, co czyni urządzenia adaptacyjne Performance wyjątkowymi w rodzinie Model 3. Tesla dodaje, że nadwozie Performance stało się bardziej sztywne i zmniejszyło opory toczenia, co czyni samochód bardziej przyjemnym w prowadzeniu i zwrotnym na krętych drogach. O, i nowym adaptacyjnym systemem tłumienia steruje oprogramowanie własne, co oznacza, że może on ulegać poprawie lub zmianie za pomocą aktualizacji OTA w przyszłości, potencjalnie poprawiając prowadzenie Model 3 Performance na drodze.

Zintegrowane systemy sterowania

Track Mode V3 to udoskonalony system, który integruje sterowanie silnikiem i zawieszeniem, chłodzenie zespołu napędowego i kontroler dynamiki pojazdu. Ma on sprawić, że samochód będzie bardziej przewidywalny i stabilny na torze, zgodnie z informacjami Tesli. Kierowcy będą mogli dostosować do swoich upodobań podczas jazdy wyścigowej pewne parametry, takie jak system kontroli stabilności, rekuperacyjne hamowanie i równowaga prowadzenia. Ten nowy system ma sprawić, że Model 3 Performance będzie bardziej wciągający dla wszystkich, a dzięki różnym typom ustawień każdy kierowca będzie mógł łatwiej dostosować się do samochodu.

Dzięki oponom Pirelli P Zero na każdym kole, Model 3 Performance powinien charakteryzować się doskonałą przyczepnością, mimo gwałtownych przyspieszeń, a jego nowe 20-calowe aluminiowe felgi są ponoć bardzo lekkie. Powiększone tarcze hamulcowe, zaciski i klocki hamulcowe mają zapewnić większą siłę hamowania i bardziej stabilne odczucia na wszystkich prędkościach.

Ulepszona aerodynamika i zasięg 2024 Tesla Model 3 Performance

Podobnie jak zwykły Model 3 Highland, najnowszy Model 3 Performance otrzymuje nowe przednie i tylne zderzaki, które zapewniają lepszą aerodynamikę. Ponadto spoiler z włókna węglowego na pokrywie bagażnika Model 3 Performance pomaga zmniejszyć opór powietrza. Tesla twierdzi, że wszystko to prowadzi do 5-procentowego zmniejszenia oporu, 36-procentowego zmniejszenia siły nośnej i 55-procentowej poprawy równowagi siły nośnej z przodu do tyłu w porównaniu z poprzednim Modelem 3 Performance.

Oprócz zmian w zawieszeniu i zastosowania lekkich materiałów, nowy model Performance zapewnia szacowany przez EPA zasięg 476 km na jednym ładowaniu, co jest o 72 km mniej niż w przypadku słabszego modelu Long Range z dwoma silnikami - całkiem nieźle, biorąc pod uwagę znaczną różnicę w mocy.

Sportowe fotele i wnętrze z elementami z włókna węglowego

Model 3 Performance otrzymał znaczące zmiany we wnętrzu, w tym nastrojowe oświetlenie kabiny, ekran dla pasażerów tylnego siedzenia i cichszy salon. Podgrzewane i wentylowane sportowe fotele kubełkowe oraz wykończenie wnętrza z włókna węglowego na desce rozdzielczej (zamiast drewna) są dostępne wyłącznie w wersji Performance.

Ile to wszystko kosztuje?

Nowa 2024 Tesla Model 3 Performance zaczyna się od $54,630. Ponieważ kwalifikuje się ona do federalnego kredytu podatkowego na samochody elektryczne, cena w USA może zostać obniżona do $47,130, co jest dobrą okazją, biorąc pod uwagę wszystko, co otrzymujesz za tę cenę. Nawet w porównaniu z tradycyjnymi samochodami benzynowymi, takimi jak BMW M3, Mercedes-AMG C63 (teraz hybrydowy) czy Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio, Model 3 Performance jest znacznie tańszy i podobno znacznie szybszy.

(0/5), głosów: 0
Ocena strony
« powrót