Blog

Piktogram

Skup aut za gotówkę — alternatywa dla tradycyjnej sprzedaży samochodu

Redaktor

Czasami komuś może zależeć, aby pozbyć się auta w szybki, bezproblemowy sposób. Ot, chociażby z pilnego zapotrzebowania na gotówkę. Sprzedaż tradycyjna mało kiedy umożliwia tego typu transakcję, dlatego w tym poradniku poruszymy temat skupów aut.

Jeżeli jesteś zainteresowany szybką sprzedażą pojazdu, ten poradnik jest dla Ciebie. Przeczytaj go i dowiedz się więcej na temat skupu aut używanych.

Sprzedaż samochodu

Czym jest skup samochodów używanych

Chociaż nie są może jeszcze zbyt popularnymi, to skupy aut używanych z roku na rok zyskują na popularności. Tego typu miejsca zajmują się odkupowaniem samochodu za gotówkę. Cała transakcja jest bezproblemowa, w pełni legalna i opłacalna dla obydwu stron.

Skupy zajmują się kupnem aut używanych sprawnych, jak i uszkodzonych wizualnie, czy mechanicznie. Wliczają się w to także auta powypadkowe. Rocznik, typ silnika, rodzaj wyposażenia i inne kwestie nie stanowią problemu jeżeli zechcemy sprzedać auto do skupu.

Co więcej, skup aut oferuje często wiele udogodnień dla sprzedającego. Wyliczyć można, chociażby bezpłatny odbiór samochodu ze wskazanego miejsca — np. spod domu, załatwienie wszelkich formalności związanych z pojazdem, czy przede wszystkim płatność za samochód od ręki — w gotówce.

Ta ostatnia kwestia jest o tyle ważna, że stanowi wielką wygodę dla sprzedających. Taka szybka transakcja pozwala uzyskać środki za samochód od razu. Jest to szczególnie przydatne jeżeli ktoś chce się pozbyć auta w szybki sposób, bez tracenia czasu na potencjalnych kupujących itd.

Należy jednak mieć na uwadzę, że kwota, jaką otrzymamy od skupu za samochód, będzie nieco niższa, aniżeli rynkowa wartość danego auta. W zasadzie przymykając oko na te kilkanaście procent wartości samochodu, a uwzględniając szybkie i całkowicie bezproblemowe pozbycie się pojazdu, takie rozwiązanie jak skorzystanie ze skupu jest całkiem kuszącą propozycją.

Ponadto, z racji ogromnych ilości ogłoszeń z samochodami, nigdy nie mamy gwarancji sprzedaży pojazdu za oczekiwaną kwotę. Być może stracimy tylko cenny czas, a cenę auta i tak trzeba będzie obniżyć, gdyż nie znajdzie się żaden chętny.

Skup aut używanych to nie komis

Warto nieco poruszyć daną kwestię. Otóż wiele osób może mylić popularne komisy ze skupem samochodów używanych. Komisy trudnią się pośrednictwem w sprzedaży. Klient oddaje auto w komis i oczekuje, aż znajdzie się potencjalny kupujący.

Do oczekiwanej ceny za pojazd doliczana jest zazwyczaj marża komisu, lub tzw. postojowe za umieszczenie auta na placu. Zdarzyć się może, że pomimo długiego stania samochodu w komisie — nie znajdzie się na niego chętny, a my i tak poniesiemy koszty wyżej wymienionego postojowego.

Skup aut działa inaczej — firma skupująca odkupuje pojazd od właściciela i na tym kończy się cała transakcja.

Używane auto do sprzedania

 

Tradycyjna sprzedaż, a skup samochodów używanych

Zdjęcia pojazdu, dodawanie ogłoszeń na stronach internetowych, czy w gazetach, umawianie się na oględziny itp. Każdy sprzedający samochód choć raz doświadczył tych kwestii. Są one praktycznie nie do ominięcia jeżeli zechcemy sprzedać auto w sposób tradycyjny.

Sprzedaż tradycyjna, a czas

Decydując się na sprzedaż samochodu w klasyczny sposób, musimy się uzbroić w cierpliwość. Oczywiście, istnieje szansa, że kupujący znajdzie się nawet w ten sam dzień, co wystawimy auto do sprzedaży, ale z reguły jest nieco inaczej. Czasami trzeba odczekać nawet kilka dni, lub tygodni, aż ktoś zainteresuje się pojazdem. Szczególnie jeśli cena nie przykuje uwagi kupca.

Kiedy już znajdzie się zainteresowany, nie wiadomo, czy np. po rozmowie telefonicznej nie zrezygnuje z oględzin. Jeżeli już do takich dojdzie, to można nazwać to połową sukcesu. Niestety niektórzy kupujący są wybredni. Wiele osób oczekuje np. że za kilka, czy kilkanaście tysięcy złotych otrzyma pojazd bez żadnych wad.

Jak wiadomo, jeżeli samochód był używany, to zawsze znajdzie się na nim jakaś niedoskonałość. Taki potencjalny kupujący obejrzy auto i jeżeli odpuści zakup, straciliśmy zwyczajnie czas. Zakładając, że poprzez tradycyjną sprzedaż trafimy na kilka podobnych osób — mamy sporo straconego czasu.

Koszty związane ze sprzedażą tradycyjną

Inną kwestią jest koszt sprzedaży auta w tradycyjny sposób. Chodzi głównie o koszty związane z dodawaniem ogłoszeń. Wiele renomowanych portali motoryzacyjnych prowadzących możliwość dodawania ogłoszeń samochodowych nalicza sobie opłaty właśnie za takowe ogłoszenie. Nierzadko sięgają one nawet kilkudziesięciu złotych.

Ogłoszenie najczęściej dodawane jest na miesiąc i chęć odświeżenia go po tym czasie, również wiąże się z dodatkowymi wydatkami. Zatem można przeliczyć, jakie koszty trzeba ponieść, aby umieścić auto na kilku portalach sprzedażowych.

Wtrącić jeszcze można kwestie dotyczącą dodawania ogłoszenia. Trzeba zrobić zdjęcia, napisać spójny opis dotyczący samochodu itp. Na to również wiele osób nie ma czasu.

Sprzedaż tradycyjna, a kwestie prawne

Auta używane mają to do siebie, że w każdej chwili coś się w nich może popsuć. Jeżeli będziemy mieli pecha i kupującemu po zakupie w danym samochodzie zaistnieje jakaś poważna awaria, tym bardziej jeżeli o niej wiedzieliśmy, a kupujący nie został poinformowany — możemy mieć kłopoty (chodzi o wady ukryte samochodu). Takie sytuacje zdarzają się rzadko, aczkolwiek jeżeli już do takowej dojdzie, sprawa może skończyć się nawet w sądzie.

Żadna z wyżej wymienionych sytuacji nie będzie miała miejsca, jeżeli zdecydujemy się sprzedać pojazd firmie skupującej. Z racji na wygodę tej formy pozbycia się samochody, być może właśnie dlatego skupy aut ciągle zyskują na popularności wśród posiadaczy pojazdów.

Stary samochód, który można sprzedać w skupie

Skup samochodów używanych — czyli bezstresowa sprzedaż auta

Okazuje się, że skup samochodów może zapewnić bezproblemową transakcję, wygodą dla obydwu stron. Warto zatem przyjrzeć się zaletom i wadom skupów.

Zalety

  • Szybka i bezproblemowa transakcja sprzedaży samochodu.
  • Płatność za auto gotówką — od ręki.
  • Darmowy odbiór auta ze wskazanego miejsca przez klienta.
  • Pomoc w załatwieniu wszelkich formalności związanych z pojazdem.
  • Możliwość sprzedaży auta używanego w każdym stanie technicznym.
  • Firmy skupujące interesuje nie tylko skup aut osobowych, ale skupują także samochody poleasingowe, dostawcze i wiele innych.
  • Możliwość sprzedaży samochodu powypadkowego.
  • Brak poświęcania dużych ilości cennego czasu na sprzedaż samochodu.
  • Brak konieczności robienia zdjęć pojazdu, dodawania ogłoszenia itp.
  • Brak obawiania się kwestii prawnych związanych ze sprzedażą auta używanego.

Wady

Chyba jedyną wadą firm, które skupują auta, jest to, że otrzymamy za pojazd kwotę nieco niższą niż rynkowa. Jednak czy jest to na pewno wada? Do tej kwestii warto podejść indywidualnie i także na tej podstawie zastanowić się, czy warto skorzystać ze skupu aut.

Używany samochód na lawecie. Skup aut

Skup samochodów używanych Warszawa, Kraków, Poznań...

Kiedy zainteresuje nas skup aut za gotówkę i zechcemy skorzystać z oferty, warto poszukać renomowanej firmy skupującej. Takie działanie przełoży się na bezpieczną transakcję i być może nieco lepszą cenę, aniżeli tę, którą będą oferowały inne skupu.

Jeżeli szukamy firm skupujących samochody, dobrze rozglądać się za hasłami typu "skupujemy auta używane", "prowadzimy skup aut", "kupimy każde auto", "skup aut Warszawa", "auto skup", "kupujemy auta używane", "skup samochodów osobowych" i wiele innych. Skupy działają na terenie całego kraju i przeważnie nie ma problemu, aby umówić się z firmą, która ma siedzibę np. kilka województw dalej niż nasze miejsce zamieszkania.

Podsumowanie

Skup aut powypadkowych, a także sprawnych to świetne rozwiązanie dla osób, które w szybki sposób chcą się pozbyć samochodu. Bez względu na model samochodu, czy rocznik możemy sprzedać auto i otrzymać gotówkę od ręki. Jest to znacznie szybsza forma sprzedaży od znanej wszystkim — klasycznej.

(4.5/5), głosów: 2
Ocena strony
« powrót