Baza pytań na prawo jazdy

Czy na jezdni oznaczonej tym znakiem wolno Ci zawrócić?

Kategoria: A,B,C,D,T,AM,A1,A2,B1,C1,D1
Zakres: podstawowy
Wartość punktowa: 1
Czy na jezdni oznaczonej tym znakiem wolno Ci zawrócić?
Zaznacz poprawną odpowiedź
TAK
NIE
(5/5), głosów: 1
Ocena strony
Tematyka pytania: Znajomość znaczenia znaku D-3 i ograniczeń związanych z tym znakiem
Związek z bezpieczeństwem: Znajomość zasad zawracania ma istotne znaczenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego
Podstawa prawna:
Art. 22 ust. 6 pkt 1 ustawy Prawo o ruchu drogowym(Dz. U. z 2013 poz. 1137, z późn. zm.) i dodanie w do § 44 ust. 1 w rozporządzeniu w sprawie znaków i sygnałów drogowych

Zrób sobie przerwę i przeczytaj jeden z naszych artykułów