Baza pytań na prawo jazdy

Czy w miejscu wyznaczonym przez widoczną linię przystankową wolno zatrzymywać się pojazdom przewożącym dzieci do szkół i przedszkoli?

Kategoria: D,D1
Zakres: podstawowy
Wartość punktowa: 1
Zaznacz poprawną odpowiedź
TAK
NIE
(0/5), głosów: 0
Ocena strony
Tematyka pytania: Znajomość wiedzy w zakresie znaczenia znaku poziomego P17 linia przystankowa oraz ograniczeń z tym związanych
Związek z bezpieczeństwem: Brak znajomości wiedzy o znaczeniu znaku poziomego P17 linia przystankowa oraz ograniczeń z tym związanych może być przyczyną utrudnienia ruchu drogowego
Podstawa prawna:
§ 90 ust. 1 w związku z § 51 rozporządzenia Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 31 lipca 2002 r. w sprawie znaków i sygnałów drogowych (Dz.U. Nr 170, poz. 1393, ze. zm.)